Informace o výrobcích

Rybářské potřeby

Rybářské pruty
Rybářský prut je základní věcí pro chytání ryb. Rybářské pruty kupujte podle toho, jakou technikou chcete chytat. Pokud chcete chytat na položenou (tzv. na těžko), volte „tvrdší“ prut (zejména tehdy, když chcete používat krmítko). Pokud chcete chytat na splávek, volte „jemnější“ prut. Na přívlač (třpytkování) volte krátký a lehký prut. Na mořský rybolov se používají speciální rybářské pruty.

Rybářské navijáky
Rybářský naviják je nedílnou součástí rybářské udice. Naviják se nasazuje napevno přímo na rybářský prut. Součástí navijáku je špulka s vlascem. Když kupujete naviják, koukejte na to, aby byl vyroben z kvalitního materiálu a aby měl min. 3 ocelová ložiska.
Echoloty, sonary
Echoloty pro rybáře fungují na principu echolokace. Díky echolotu zjistíte, kde se nachází lovená ryba. Echolotem můžete vidět i různé předměty, strukturu dna atd. Echoloty pořídíte v různých variantách s čitelnými barevnými displeji a s výborným rozlišením obrazovky.

Návnady a nástrahy
Pro každou rybu a každou situaci je třeba zvolit jinou návnadu a nástrahu. Kupujte kvalitní krmení, návnady a nástrahy na ryby. V rybářských potřebách lze zakoupit živé návnady a nástrahy, umělé nástrahy. Dnešním fenoménem je boilies – nejúspěšnější návnada i nástraha současnosti. Boilies koupíte mražené boilies a plovoucí.

Olověné zátěže a broky
Olověné zátěže a broky jsou součástí udice. Umisťují se přímo na vlasec. Když chytáte na položenou, volí se těžší olověné zátěže, aby se nástraha „hodila“ co nedál od břehu (nebo na určené místo). Brokové zátěže se umisťují na vlasec, když chytáme na plavanou (splávek). Brokové zátěže vyvažují splávek (aby dobře „stál“).

Peany a vyprošťovače
Toto jsou důležité prostředky k vytahování háčku z ryby. Používají se tehdy, když má ryba háček hluboko v těle.

Podběráky a vezírky
Podběrák slouží k podebírání ryby, když je už ryba po zdolávání u břehu. Podběráky se prodávají v různých velikostech a délkách (i výsuvné). Vezírek je síť s kruhy, která slouží k uchovávání ulovených ryb ve vodě. Vezírky se též prodávají v různých velikostech.
Podložky pod ryby
Podložku po rybu používají rybáři, kteří se řídí pravidlem „chytni a pusť“. Podložku pod rybu slouží pro šetrné zacházení při vážení ryb. Podložka je vyrobena z odolného a nepromokavého materiálu.

Příslušenství k navijákům
Hodně rybářů má k navijákům náhradní cívku s vlascem. Na jedné cívce je slabší vlasec a na druhé silnější. Je to proto, když se rybář rozhodne lovit jinou technikou. Např. z položené na plavanou.

Rybářská osvětlení
Někteří rybáři loví ryby nejen ve dne, ale i v noci. Pro noční lov je nutné mít osvětelní (chemická světla, led lampy, baterky…).

Rybářské bivaky a přístřešky
Za silného deště, nebo při několika denním lovu, rybáři používají různé přístřešky. Tyto přístřešky jsou vyrobeny z kvalitního nepromokavého materiálu. Rybářské přístřešky se vyrábějí zpravidla v zelené barvě (nebo maskáčové).
Rybářské háčky
Rybářský háček je důležitou součástí udice. Rybářské háčky se vyrábí v různých tvarech a velikostech. Při lovu malých ryb, volte háček menší velikosti. Při lovu velkých ryb, volte háček větší velikosti. Při lovu dravců se používají tzv. dvojháčky s lankem. dejte pozor na to, aby byl háček vyroben z kvalitního materiálu a aby měl dostatečně ostrý hrot (aby se ryba dobře „zasekla“).

Rybářské karabinky, obratlíky a ocelová lanka
Karabinky, obratlíky a ocelová lanka se používají při lovu dravců (štika, sumec, candát…). Obratlík je nutné použít při lovu úhořů. Úhoř se totiž během výlovu pořád točí dokola, díky tomu může dojít k „překroucení“ vlasce. Ocelová lanka se používají při lovu štik a dalších dravců. Dravci totiž mají ostré zuby, kterými mohou snadno překousnout nebo přepilovat vlasec.

Rybářské krabičky a boxy
Různé krabičky a boxy jsou nedílnou součástí rybářské výbavy. Pro splávky, olůvka, náhradní cívky… se vyrábí přehledné boxy s přihrádkami. Krabičky a kbelíky jsou vhodné pro nástrahy a návnady.

Rybářské nože a dýky
Během rybaření potřebujete poměrně často něco uříznout nebo ustřihnout. Proto by měl být každý rybář vybaven nožem nebo nůžkami (nejlépe obojím). Dnes je v prodeji mnoho nožů různých délek a různých kvalit. Pro rybáře jsou nepostradatelné multifunkční nože, které obsahují nůž, nůžky, pilník, pilku atd.
Rybářské obaly a batohy
Rybářské obaly a batohy jsou vhodné k přepravě rybářských prutů, boxů, vidliček atd. Určitě žádný rybář nechce, aby mu jeho náčiní cestou k vodě poškodilo. Dnes se vyrábí mnoho druhů rybářských obalů a batohů. Je jen na vás, jaký si vyberete.

Rybářské sedačky a lehátka
Většina rybářů tráví u vody mnoho hodin (někdy i dnů), proto je doslova nutné si při lovu ryb udělat co největší pohodlí. Pořiďte si pohodlnou rybářskou sedačku nebo křeslo. Pokud se chcete u vody natáhnout, kupte si pohodlné rybářské lehátko. Rybářské sedačky a lehátka se vyrábí v mnoha variantách.

Rybářské vlasce
Součást rybářského navijáku (cívky) je vlasec (imitace). Rybářské vlasce se vyrábí v různých průměrech, jakostních třídách, různých návinech a barvách. Určitě kupujte kvalitní vlasce, žádný rybář nechce, aby se mu při vylovování ryby vlasec přetrhl.

Splávky
Rybářské splávky se používají při lovu „na splávek“ (na plavanou). Dnes vyrábí celá řada splávků. Vyrábí se splávky v různách velikostech, barvách, z různých materiálů a různých cenových relacích. Určitě se vyplatí koupit splávek, který něco vydrží. Nemá cenu kupovat splávek, který se během jednoho dne rozpadne.
Stojany a vidlice na pruty
Stojany a vidlice na pruty slouží k položení rybářských prutů. Stojany na pruty mají teleskopicky nastavitelné nohy a jsou vyrobeny z kvalitnáího materiálu.

Copyright © 2019