Informace o výrobcích

Pračky

Pračka je automatický stroj určený k praní špinavého prádla, který je dnes nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Prádlo se v pračce pere ve vodním čisticím roztoku.  Za dobu existence automatických praček došlo k významnému snížení jejich rozměrů, hlučnosti i ceny. Některé současné modely praček se dostanou při praní na 49 dB, což je méně, než zvuk vydávaný mírným deštěm.
Typy automatických praček
Dnešní automatické pračky pro domácnost se vyrábí s vrchním plněním, nebo s předním plněním z boku.

Pračka se sušičkou
Dnes se vyrábí i pračky se sušičkou prádla. Kupují je především domácnosti, které mají omezené prostory. Poměrně velkou nevýhodou těchto praček je, že kapacita sušičky je většinou poloviční proti kapacitě pračky. V praxi to znamená to, že před sušením je potřeba odebrat polovinu vypraného prádla. V současnosti jsou už některé pračky se sušičkou schopny provádět obě funkce bez přerušení a s plnou náplní prádla, zde ale počítejte s vyšší cenou.

Jak vybrat pračku. Potřebujete pomoci s výběrem pračky?
Berte v úvahu, kolik máte místa na pračku. Většina domácností kupuje pračku s předním plněním. Pračky s vrchním plněním jsou užší, proto jsou vhodné do domácností s omezeným prostorem. Standardní kapacita prádla pro pračku je 5 – 6 kg, což je pro běžnou rodinu dostačující. Pokud jste početnější rodina, pořiďte si model s 8 kg kapacitou.  Dále dobré vědět, jestli je pračka úsporná – kolik má spotřebu vody a energie. Drtivá většina prodávaných praček dosahuje velmi dobrých hodnot od A až po A+++. Většina praček mají hlučnost okolo 55 dB při běžném chodu. Při odstřeďování dochází k navýšení hluku až na hodnoty okolo 75 dB. Hlučnost by rozhodně neměla přesáhnout hranici 78 dB. Rychlost otáček se u praček pohybuje v rozmezích od 1000 do 1600 otáček za minutu. Čím rychleji se dokáže buben otáčet, tím je to lepší – prádlo je rychleji suché.
Copyright © 2019