Informace o výrobcích

Paměťové karty

Paměťová karta je elektronické zařízení, které slouží k ukládání dat (fotky, videa…). Paměťové karty se používají v mobilních telefonech, digitálních fotoaparátech, PDA, počítačích, přehrávačích a dalších elektronických zařízeních. Paměťové karty byly navržené jako náhrada pevného disku pro zařízení, ve kterých se disky nemohly použít (především kvůli rozměrům).

Jak vybrat paměťové karty
Vybírat můžeme podle různých parametrů, ale také podle nároků, jaké na kartu máme. Paměťové karty vybírejte podle těchto kritérií:

– Typ karty
– Kapacita karty
– Rychlost zápisu dat
– Výrobce
Rychlost karty (rychlostní třída paměťové karty)
Rychlost karty je označena číslovkou v kroužku a maximálně se můžete setkat s číslicí 10. Vyšší rychlosti jsou již značeny symbolem UHS-I. Pozor, ne vždy, ale stejná třída znamená stejnou rychlost! Můžete se například setkat s kartou class 10, kde je maximální rychlost 10MB/s a také s kartou class 10, kde je rychlost 90MB/s.

Kapacita paměťové karty
Toto je velmi důležitá věc. Na velikosti totiž závisí to, kolik snímků a nebo natočených videosekvencí se na kartu vejde. Kapacity paměťových karet: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB.

Jakou značku zvolit paměťové karty?
Výrobců paměťových karet je hodně (Samsung, Kingston, SanDisk, ADATA, Transcend, Western Digital…). Volte výrobce, který vyniká především spolehlivostí svých výrobků. Například na Heuréce si ověřte, s jakou značkou jsou lidé spokojeni.
Copyright © 2019