Informace o výrobcích

Mobilní telefony

Mobilnímu telefonu se hovorově říká mobil. Jedná se o elektronické mobilní zařízení, pomocí kterého lze uskutečňovat telefonní hovory. Výhodou je mobilita – uživatel není díky použití rádiových vln vázán na pevné místo, ale používá přístroj všude tam, kde je signál.
Chytrý mobilní telefon
Dnešními mobilními telefony nelze jen telefonovat a smskovat, dnešní telefony mají pokročilý operační systém a aplikační rozhraní, jež umožnuje instalaci a úpravy mnoha aplikací. Jedná o operační systémy: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, atd. Dnešními telefony se lze připojovat k internetu, fotit, hrát hry a mnoho dalšího. Těmto telefonům se říká chytrý mobilní telefon (nebo také smartphone – anglicky).

smartphone

Funkce chytrých mobilních telefonů
– telefonování
– posílání textových zpráv (SMS)
– barevný dotykový displej
– procesor
– většinou přední (sekundární) kamera
– operační systém (Android, iOS, Windows Phone…)
– připojení k internetu technologií Wi-Fi, LTE (4G), GPRS, EDGE, 3G, HSDPA
– vibrační zvonění
– hodiny, budík, kalendář, poznámky…
– posílání multimediálních zpráv (MMS)
– handsfree
– integrovaný GPS přijímač
– FM rádio
– videohovory
– slot na paměťové karty
– hudební přehrávač, přehrávání hudebních souborů (mp3, wma, flac…)
– přehrávač videa ve formátech mp4, avi, mkv…, většina Xvid a Dvix
– bluetooth (bezdrátová komunikaci propojující dvě a více elektronických zařízení)
– integrovaný digitální fotoaparát (často s bleskem)
– micro USB konektor
– videohovory
– NFC (bezdrátová komunikace mezi elektronickými zařízeními na velmi krátkou vzdálenost)
– svítilna
– proximity sensor
– multitouch
– 3,5 mm jack
– atd.

Podle čeho vybrat mobilní telefon?

Tlačítkové telefony
Klasické tlačítkové telefony se stále hodně používají. Kupují je nenároční zákazníci. Jejich výhodou je nízká cena, velká výdrž baterie, malé rozměry a snadné ovládání. Mnohé tlačítkové telefony mají fotoaparát, budík, FM rádio, svítilnu a další funkce. „Dražší“ tlačítkové telefony umožňují připojení k internetu (internetový prohlížeč, sociální sítě), Bluetooth pro handsfree atd.
Chytré telefony
Chytré telefony jsou dneska fenomén. Díky jejich multifunkčnosti můžete brouzdat po internetu, fotografovat a natáčet videa, komunikovat přes e-mail, poslouchat hudbu nebo navigovat pomocí GPS. Levné chytré telefony mají mají menší displeje s úhlopříčkou 3 až 4 palce. Dražší chytré telefony mají rozlišení 480×800 pixelů. Chytré telefony mají běžně fotoaparát (s bleskem) a videokameru. Procesor je u chytré telefonu velmi důležitý. Výkonný procesor = rychlost a plynulejší reakce telefonu. Kapacita vnitřní paměti je také velmi důležitá. Tady rozhodně platí „čím více, tím lépe“. Chytré telefony jsou velkými žrouty energie – čím rychlejší procesor a větší displej s vysokým rozlišením, tím dříve budete mít vybitou baterii. Jaký operační systém? V současnosti jsou dva nejpoužívanější systémy – iOS od Applu a Android od Googlu.

Copyright © 2019