Informace o výrobcích

Jízdní kola

Horská kola

Horská kola jsou určena pro všechny, kdo jezdí v terénu, v přírodě atd. Horská kola dělíme na:

-s pevným rámem a pevnou vidlicí,
-s odpruženou přední vidlicí a pevným rámem,
-s odpruženou přední vidlicí a odpruženým rámem.

Krosová kola

Krosová kola jsou určená do terénu i na silnice. Krátkodobě lze krosové kolo využívat v nenáročném terénu. Pokud z větší části jezdíte na zpevněných komunikacích, je pro vás krosové kolo to pravé. Tento typ kola je určen pro cykloturistiku.

Trekkingová kola

Trekkingová kola jsou určena pro každého, kdo jezdí po silnicích a zpevněných cestách. Do terénu není tento druh kola určen. Trekkingové kolo je vhodné díky svému vybavení jako dopravní prostředek.
Silniční kola

Silniční kola jsou určena pro sportovní a závodní jízdu na silnicích a na uzavřených okruzích. Silniční kolo je určeno výhradně na silnice, ne do terénu.

BMX a freestyle kola

BMX a freestyle kola mají velmi odolný rám. Jsou určená ke skákání a zdolávání velmi náročných překážek. Toto kolo není vhodné na vzdálenejší trasy.

Sjezdová kola

Sjezdová kola vypadají jako horská kola, nicméně mají odpruženou přední vidlici a odpruženou zadní stavbu. Sjezdová kola nejsou určena na delší vzdálenosti.

Elektrokola

Elektrokola umožňují vyrazit na delší vzdálenost. Jsou vybavena motorem ve středu nebo zadním náboji. V nabídce jsou elektrokola horská, městská, treková nebo městská. Výrobci: Apache, Haibike, Leader Fox, Crussis.Výběr velikosti kola

Výběr velikosti kola je velmi důležitý.

výška postavy (cm) výška rámu
do 165 15″, 16″, S, do 44 cm
160 – 170 17″, 18″, M, do 48 cm
170 – 185 19″, 20″, L, do 52 cm
185 – 200 21″, 22″, XL, do 55 cm
nad 195 23″, 24″, 58 – 61 cm

Další rozměry kol:

10″, 12″, 16″, 18″, 20″, 24″ dětská kola
26″ dospělá horská kola
27″, 28″ dospělá krosová, trekkingová a silniční kola

Výběr materiálu na rámu

K výrobě rámů kol se používá ocel, hliník, scandium, karbon, titan, hořčík. Nejčastěji v obchodech naleznete kola s ocelovým rámem.

kolo

Copyright © 2019