Informace o výrobcích

Fotopasti (fotografické pasti)

Fotografická past (zkráceně fotopast) je fotoaparát, který funguje automaticky. Fotopasti zpravidla slouží k focení zvířat žijích ve volné přírodě. V lese se zpravidla instalují pevně na strom nebo myslivecký posed. Fotopasti jsou významným pomocníkem při výzkumu vzácných, plachých nebo nočních zvířat. Fotopasti lze též použít k ochraně majetku (identifikaci pachatele).
Jak funguje fotopast
Pohybový nebo infračervený senzor detekuje přítomnost zvířete nebo člověka, spustí se mechanismus, který pořídí fotografii. Pořízená fotografie se automaticky ukládá na SD kartu nebo se odesílá na mobilní telefon. V případě ukládání fotek na SD kartu, musí majitel fotopasti často navštěvovat zařízení.

fotopast

Druhy fotopastí

Fotopast bez GSM modulu
Fotopast bez GSM modulu (modul mobilního spojení) je nejběžnější/nejlevnější typ fotopastí. Tento druh fotopasti průběžně ukládá fotografie na SD kartu a neumožňuje průběžně monitorovat území, na kterém se fotopast nachází.

Fotopast s GSM modulem
Tento druh fotopasti obsahuje kameru se zabudovaným GSM modulem (modulem mobilního spojení). Ve chvíli, kdy fotopast detekuje pohyb, GSM kamera okamžitě začne fotografovat a následně zasílat MMS zprávu (fotku) na mobilní telefon. Ideální zařízení pro lidi, kteří při ochraně svého majetku chtějí okamžitě reagovat, např. v případě podezření na krádež dřeva, vandalismus atd.
Fotopast s Wi-Fi modulem
Wi-Fi modul ve fotopasti umožňuje změnu nastavení a stahování dat z SD karty na vzdálenost více než 100 metrů. Díky této funkci nemusíte lézt na strom apod. Velkou výhodou je, že si můžete stáhnout data z libovolného místa v odpovídající vzdálenosti od zařízení.

Fotopasti s GPS lokátorem
Bohužel se může stát, že vám někdo fotopast ukradne. Díky GPS lokátoru můžete kontrolovat, na kterém místě se vaše fotopast v daný okamžik nachází. Vše funguje tak, když se fotopast začne pohybovat, tak GPS lokátor vám zašle SMS zprávu na váš mobil.

Copyright © 2019