Informace o výrobcích

Dalekohledy

Holandský optik Hans Lippershey si 2. října 1608 nechal patentovat první dalekohled. V roce 1609 italský vědec Galileo Galilei pomocí zdokonaleného dalekohledu, složeného ze spojky a rozptylky učinil řadu převratných objevů. Galileo Galilei si při pozorování Slunce nechránil zrak, proto oslepl.
Binokulární hvězdářské dalekohledy
Hvězdářské dalekohledy se používají pro astronomické pozorování, studium přírody. Hvězdářské dalekohledy umožňují pozorovat podrobnosti na velké vzdálenosti, a to i při špatných světelných podmínkách.

Kompaktní (kapesní) binokulární dalekohledy
Kapesní dalekohledy se vyznačuje malou velikostí, proto se bez problémů vejdou do kapsy nebo taštičky. I přes jejich malé rozměry jsou dostatečně výkonné. Zdokonalené konstrukce a výrobní metody umožňují zasadit vysoké zvětšení do pohodlně malých rozměrů.

Lovecké a turistické dalekohledy
Tyto dalekohledy slouží pro pozorování přírody a umožňují větší přiblížení a dokonalou přesnost.

Přibližovací (Zoom) dalekohledy
Umožňují pozorování v dálce i pozorování nablízko. Proměnlivé zvětšení umožní „přelétnout“ zdaleka do blízkého okolí.
Binokulární dalekohledy se střechovými hranoly (Roof)
Tyto dalekohledy mají malou hmotnost a kompaktní rozměry. Tvar H těchto dalekohledů se snadno drží a snadno je udržíme v klidu. Tyto dalekohledy jsou maximálně funkční.

Námořní binokulární dalekohledy
Poskytují jasný obraz i při špatných povětrnostních podmínkách (mlha, déšť…). Jsou vodotěsné, hermeticky utěsněné a propláchnuty dusíkem pro spolehlivou mlhovzdornost.

Dalekohledy pro noční vidění
Umožňují pozorovat přírodu i v noci, když už je úplná tma. Využívají se v myslivosti, v bezpečnostní složkách atd.

dalekohled

Copyright © 2019